Vydrží úklid podle japonské uklízecí guru navždy? Můžu si nechat doma nějaké věci? Co všechno musím vyhodit? Co když to nestihnu? Jak to mám sama všechno zvládnout?

Marie Kondo inspirovala svým přístupem, knihou i seriálem na Netflixu spoustu lidí po celém světě, aby se oprostili od svých věcí a nechali si pouze to, co jim skutečně přináší radost. Takový úklid a celý proces s sebou nese několik ALE. A na ta my se v tomto článku podíváme.

Marie Kondo. Netflix: Velký úklid s Marií Kondo.

KonMari metoda se nerovná minimalismu

Ano, podle Marie Kondo se snažíme zbavit věcí ve své domácnosti i životě. Nesnažíme se ale zbavit téměř všeho. Chceme docílit toho, aby každý vlastnil jen věci, které aktivně využívá a které mu přinášejí radost. Sama Marie se vůči minimalismu vymezila.

Vzniklo to z nedorozumění, že MK nadefinovala, že v knihovně má být maximálně 30 knih. Nic takového ovšem Kondo nikdy neřekla – v žádné kategorii KonMari metody nenalezneme přesný počet věcí, které si můžeme ponechat. To je jedna z mnoha mylných informací o KonMari metodě.

Zajímá vás více mýtů ohledně Marie Kondo a její metody úklidu? Přečtěte si celý článek o všech mýtech na nových webových stránkách www.viceradosti.cz nebo klikněte na obrázek.

Zázračný úklid aneb časté mýty o KonMari metodě