Reference před a po

Můj byt byl jedno velké skladiště.

V policích chumel jakéhosi oblečení, naprosto bez ladu a skladu, skříně plné nepotřebného povlečení a ručníků, spousta papírů, dokumentů, prostě jeden velký chaos.

Věděla jsem, že je s tím třeba něco udělat, ale jen z pomyšlení na to, že bych si k tomu měla sednout a uklidit to jsem byla unavená. Když jsem se zmohla k akci a alespoň oblečení srovnala, za týden bylo vše ve starých kolejích. Pochopila jsem, že vše musím vzít z jedné vody načisto, ale potřebuji nad sebou dozor. Objevila se Michaela a přes pomalejší začátek, jsem dokázala svému bytu dát řád a svěží energii. Oproti obavám jsem si klidně mohla ponechat své pastelky v mnoha barvách a vydáních, svoje milované kýče a spoustu obrazů, všechny pelíšky a hlavně své kočky.. :))) Zároveň jsem se ale dokázala zbavit věcí, které jsem léta nepoužila a měla je jen, protože je to přece škoda vyhodit. Poslala jsme je dál a patrně slouží někde jinde. Překvapivě mám i po půl roce ve všem pořádek a není pro mě problém dávat věci na své místo, lépe se mi udržuje i ten provozní pořádek v kuchyni a koupelně, skříně jsou stále přehledné. V bytě se mi lépe existuje a dýchá, vypadá větší a je najednou všude dost místa.

Moc děkuji za laskavé vedení, pomoc s tříděním a ujasněním si, co chci a nechci nejen, co se předmětů týká. A taky za trpělivost a schopnost respektovat, že vše má své tempo a svůj čas.

Rozhodně se ze mně nestal minimalista, patrně bych dost věcí mohla oželet, ale to by mi radost nedělalo.

Sára Korcová

 

Přednáška byla skvělá

Paní Michaela mluvila moc hezky a řekla veškerý základ k této metodě, takže teď zbývá jen začít. 

S kolegyní jsme se domluvily, že si za rok řekneme, jestli jsme se do toho pustily, případně jak jsme daleko.

Karolína P.

 

Můj domov se díky úklidu odlehčil.

Byl jsem velmi spokojený se spoluprací s Michaelou. Můj domov se díky tomu již z části odlehčil. Oceňuji velké nasazení, pracovali jsme kolikrát i více jak 6 hod v kuse a milé vedení. V neposlední řadě odvoz vytříděných věcí mi fakt pomohl. Děkuji a moc doporučuji 👍

Pavel K.

Velmi ďakujem

Hned po prednáške som vytriedila strašně velké množsto vecí… Asi do hodiny šli 2 plne, velké IKEA tašky preč z bytu…Dufám, že budem pokračovat.. Zázrak. Velmi ďakujem !!! 

Andrea L.

Spolupráce