V létě roku 2019 jsem zrealizovala svůj první velký úklid domácnosti podle KonMari metody, abych se mohla pustit do nových nápadů a plánů. Jak jsem začala? Úplně jednoduše: vytřídila jsem nějaké věci a navštívila díky tomu jeden z pražských SWAPů (výměnná akce), který mě naprosto nadchl. Nebo spíše ta myšlenka, že se věci nemusejí vyhazovat, ale mohou posloužit a dělat radost někde jinde. 

Tento swap trval týden a mně tedy naskýtal možnost vytřídit doma další věci a přijet znovu hned druhý den. A tak jsem třídila, uklízela a odvážela věci, až jsem se na swapu otočila pětkrát! Úklid bytu byl jako loupání cibule: když se mi podařilo odstranit jednu vrstvu, odkryla jsem další, kterou bylo potřeba projít a vytřídit (a odvézt na swap). Díky tomuto swapu jsem objevila metodu podle Marie Kondo.

Začala jsem poslouchat audio knihu Zázračný úklid, pořádek jednou provždy a hned mi bylo jasné, že celý proces úklidu domácnosti má ten hlubší smysl, jaký jsem sama vnitřně cítila. Pustila jsem se do úklidu hlouběji a rozhodla se stát se KonMari konzultantkou, abych i já mohla lidem pomáhat uklidit domácnost a hlavně najít radost z věcí, které nás obklopují.

Jak jsem s KonMari začala?

Méně věcí je totiž více radosti. Přečtěte si celý článek na nových stránkách www.viceradosti.cz.

S láskou,

Míša