O mně a mém poslání

Sparkjoy.cz – organizace domácnosti s radostí

Vítejte. Mé jméno je Michaela Mrázková, jsem konzultantkou KonMari metody, jednou z prvních certifikovaných lektorek v České republice. A také jsem maminkou dvou malých dětí. Úklid byl v minulosti i pro mne nezbytnou, nezábavnou rutinou. Nikdy bych nevěřila, že se organizace domácnosti stane mou vášní, naplňující zálibou a že svými zkušenostmi budu dokonce pomáhat i druhým.

Od omezující povinnosti ke svobodě.

Jak to všechno začalo? Dříve pro mě přesné postupy a návody znamenaly omezení, striktní pravidla jsem neměla moc v lásce. Domnívala jsem se, že bez organizace a plánování budu mít ve svém životě svobodu. KonMari metoda mě překvapila mimo jiné i tím, že právě pravidla mohou být způsobem, jak do svého života pozvat více lehkosti a volnosti. Nepořádek v domácnosti, chaos v ukládání bude zas a znova omezovat náš čas i energii. Například věčným hledáním věcí. Nebo stálým uklízením, které ale není nikde pořádně vidět. Naopak dobře protříděný a promyšleně uklizený domov, ve kterém se obklopíme jen věcmi, které máme rádi, nám nabídne spoustu svobody a radosti ze života.

Proč je KonMari metoda více než jen úklid domácnosti?

Taková jednoduchost! Právě tou mě metoda KonMari ohromila. Audiokniha Zázračný úklid znamenala u nás doma začátek proměny. Už během jejího poslouchání jsem začala pravidla metody postupně aplikovat na celou naši domácnost. Za první týden zmizelo z našeho domu více jak 100 kilo věcí! A další a další pytle vytříděných věcí přibývaly. Úklid a přeorganizování domácnosti jsem zvládala s právě ročním synkem. Třebaže jsem i dříve věci pravidelně třídila, úklid podle Marie Kondo mě vedl více do hloubky. Už jsem nechtěla co dva měsíce znova všechno vytahovat, třídit a odnášet to, co aktuálně nepotřebujeme. Cítila jsem, že chci udělat radikální změnu a pak nově nastavený systém v domácnosti jen udržovat. Náš domov prošel kompletní očistou podle metody KonMari nakonec celkově dvakrát! I s malým synkem se mi podařilo úklid dobře naplánovat a dotáhnout do konce.

Jakou změnu k nám domů velký úklid přinesl?⠀

Zavládl pořádek. V domě se všechny místnosti a plochy vyčistily, opticky provzdušnily. Díky nastavenému systému nyní zvládneme pravidelné uklízení velmi rychle. Největší proměnu jsem však pozorovala na sobě, uvnitř, v nehmotné rovině. Celé mé bytí pocítilo osvobozující lehkost. Už mě nesvazovala nerozhodnost, prokrastinace. Doba (vnitřního) nepořádku, byla dávno pryč.

„Nastolení pořádku ve vašem domě vám pomůže objevit poslání, které osloví vaše srdce.“ Marie Kondo

Najednou jsem měla jasno i v tom, jaké další změny chci ve svém životě. Otevřela se jasnější cesta k mé seberealizaci. Našla jsem odpovědi na otázky: Co je mým posláním? Co oslovuje moje srdce?

Od tohoto milníku, jsem postoupila ještě mnohem dále. KonMari metoda úklidu mi odhalila větší poselství, než jen to, jak to vše doma dobře uklidit. Tato metoda se stala mým životním stylem. Znamenala změnu mého dosavadního myšlení.

Proměna (domácnosti i mě samotné) mě fascinovala natolik, že jsem chtěla informace o KonMari technice šířit i dále. Získala jsem odbornou certifikaci pro vykonávání konzultací KonMari metody. Nyní mohu jako průvodkyně pomoci i vám vykročit ke změně (nejen) ve vaší domácnosti. Ráda pro vás sestavím osobní plán úklidu a třídění vaší domácnosti. Mohu vám nabídnout konzultaci také v on-line prostředí.

-

Vzdělání:

  • Magisterské studium Gender Studies FHS UK (2012)
  • I a II. stupeň zasvěcení práce s energií Reiki (2013)
  • Studium Akademie Léčivé výživy – Celostní výživové poradenství (2016-2017)
  • Absolvování programu Ženy učící se kruhů je ten název dobře? Moudrepodnikanizen.cz (2017)
  • Víceletý program Stargate zaměřený na osobní rozvoj a práci s psychospirituální tématikou Kayumari.cz (2018-2019)
  • KonMari seminář pro certifikované konzultanty pořádaný KonMari Media (2019)
  • Získání certifikace: Konzultantka KonMari metody: Consultant.konmari.com (2020)

Praxe:

Před narozením dětí jsem byla zaměstnána v několika mezinárodních společnostech, naposledy v korporaci SAP Concur. Mé další pracovní zkušenosti najdete na LinkedIn profil.

Mé zájmy a další dovednosti:

Baví mě rozvíjet svůj potenciál, dlouhodobě se věnuji osobnímu seberozvoji. Cvičím jógu a ráda medituji. Oblíbila jsem si práci s vykuřovadly, očistným zpěvem a zvukem při čištění prostorů. Harmonizování domova tímto způsobem mohu nabídnout i vám.
Mým koníčkem jsou také jazyky, hovořím anglicky, francouzsky, italsky nebo brazilskou portugalštinou.

Sledujte radostné úklidy na instagramu